Design

Design

Wyciągi kuchenne przybrały w ostatnich czasach wiele form. Ta różnorodność ma związek ze stosowaniem nowatorskich rozwiązań architektonicznych. Dzięki podwieszanym sufitom coraz chętniej wybieramy koncepcję z wolno stojącą wyspą i okapem montowanym nad płytą lub bezpośrednio w suficie. Przy projektach indywidualnych niektórzy decydują się też na wyciągi blatowe. Obudowy okapów wykonane są przeważnie ze stali szlachetnej i szkła hartowanego i w zależności od przeznaczenia charakteryzują się rozmaitą stylistyką. Przy wyborze systemu wentylacyjnego istotną rolę odgrywa także jego wartość wizualna. Niektóre okapy stworzono z myślą o eksponowaniu ich atrakcyjnej formy, inne – by dyskretnie integrowały się z otoczeniem.

Pochłaniacz wyspowy

Większość z nich nie różni się zasadniczo od kominowych. Poza usytuowaniem przewodu odprowadzającego, mają podobną konstrukcję i możliwości

Pochłaniacz w blacie

Te modele należą do najmniej eksponowanych systemów wentylacyjnych i dzielą się na moduły wpuszczane w blat oraz chowane elementy nablatowe.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!