Materiały do produkcji zlewozmywaków

Kiedyś ciężkie, żeliwne, dziś lekkie, praktyczne, łatwe do utrzymania czystości i przede wszystkim idealnie komponujące się z resztą wyposażenia kuchni.

Wyboru możemy dokonać spośród: stali nierdzewnej, stali emaliowanej, kompozytów mineralno- żywicznych, ceramiki oraz tworzyw sztucznych. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje wady i zalety.

Stal szlachetna – jest łatwa do czyszczenia, łatwo jest usunąć z jej powierzchni florę bakteryjną oraz brud. Można ją czyścic wieloma rodzajami detergentów. Zlew taki jest również odporny na wysokie temperatury do 550 stopni Celsjusza czy gwałtowne zmiany temperatury. Jest również odporny na uderzenia.

Stal emaliowana – kiedyś najpopularniejsze, dziś już coraz rzadziej, choć atrakcyjne są ze względów cenowych. Są łatwe do czyszczenia i nie widać na nich zacieków. Niestety, przy mocniejszym stuknięciu emalia odpada. Z czasem matowieją i ścierają się, powstają rysy i zadrapania. Najczęściej można je kupić w białym kolorze, ale i spotkać można również beżowe czy brązowe.

Kompozyty mineralno – żywiczne – pod względem struktury podobne do kamienia naturalnego. Wykonane z materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury (250-280 st. C), substancji chemicznych. Nie ulegają przebarwieniom – większość produktów barwiona jest w masie, nie tylko na powierzchni.

Ceramika - są odporne na zadrapania, uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Ceramika to wypalona glinka w temp. około +1270 stopni C. Odporne na zarysowania.

Tworzywa sztuczne - wykonane z tekalonu są odporne na zarysowania, ale nie na wysokie temperatury. Zlewy z makrolnu czyli poliwęglanu odporne są na uderzenia i wysoką temperaturę do 150 st. Trzeci rodzaj materiału, z jakiego są produkowane zlewozmywaki to  silduran - odporny na temperaturę do 230 stopni. Zlewozmywaki z tworzyw sztucznych są gładkie i łatwe do utrzymania w czystości.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!