Zmywarka a oszczędność czasu

Nasze czasy charakteryzują się znacznym przyspieszeniem tempa życia, kształtującym nowe potrzeby i wymagania. Czasochłonne ręczne mycie naczyń dawno już odeszło w przeszłość, a nowe modele urządzeń, które przejęły ten obowiązek, oferują coraz bardziej skuteczne systemy służące redukcji czasu zmywania. Duży postęp przyniosło zastosowanie nowego, magnetycznego silnika iQdrive, charakteryzującego się imponującą wydajnością, wpływającą zarówno na skrócenie czasu pracy, jak i oszczędność energii. Ponadto w zmywarkach z linii speedMatic jest do dyspozycji przydatna funkcja varioSpeed, która na życzenie skraca czas trwania każdego programu o 50%, ograniczając cykl nawet do 45 minut! Funkcja varioSpeed Plus to jeszcze większa oszczędność: dzięki niej można zredukować czas całego procesu zmywania i suszenia nawet o 66%. Aktywowanie tych funkcji nie oznacza spadku jakości mycia – naczynia będą tak samo perfekcyjnie czyste jak zwykle, zachowując klasę A w kategorii zmywania i suszenia. Funkcje działają we szystkich programach z wyjątkiem zmywania wstępnego i programów krótkich, które oferują niezależne metody oszczędności czasu.
Niewątpliwymi rekordzistami są tu modele ecoStar z programem turboSpeed20min, trwającym zaledwie1/3godzinydzięki wstępnemu podgrzaniu wody i komory zmywania. Gdy zmywarka została już raz podgrzana, można natychmiast ponownie nastawić ją na ten wyjątkowo krótki program. Natomiast we wspomnianych już zmywarkach speedMaticjest do dyspozycji program Party, który na cały cykl mycia potrzebuje jedynie 29minut. Jest to szczególnie przydatne podczas przyjęć – zmywarka na bieżąco dostarcza czystych naczyń, a gospodarze mogą bawić się razem z gośćmi.

Poza wyodrębnionymi programami i funkcjami, skracanie czasu zmywania jest integralną częścią wszystkich programów auto, które dobierają parametry mycia do faktycznych potrzeb załadunku. Zawdzięczamy to czujnikowi aquaSensor, który sprawdza stopień zanieczyszczenia wody podczas zmywania. Po badaniu dobrane zostają odpowiednie wartości, łącznie z czasem cyklu, służące jak najbardziej oszczędnemu myciu.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!