Panel zmywarki zakryty i odkryty

Planując zabudowę kuchni nie wolno zapomnieć o bardzo istotnym elemencie zmywarki, jakim jest panel sterowania.

Podział jest prosty, a wybór zasadniczy:
1. modele z odkrytym, wyraźnie uwidocznionym panelem sterowania zajmującym górną część frontu
oraz
2. modele w pełni zintegrowane, z frontem przeznaczonym do całkowitego zamaskowania i ze sterowaniem ukrytym w górnej, poziomej krawędzi drzwi zmywarki.

Obie koncepcje generują konkretne wartości funkcjonalne i estetyczne. O ile pierwsza nie pozostawia żadnych wątpliwości co do sposobu obsługi, a informacje o aktywności zmywarki są widoczne na pierwszy rzut oka, tak druga wymaga otwarcia drzwi w celu zaprogramowania cyklu i sprawdzenia zaawansowania procesu zmywania. Ten ostatni aspekt nie dotyczy jednak wszystkich modeli – najnowsze, w pełni zintegrowane zmywarki sygnalizują aktualny stan urządzenia poprzez projekcje danych: funkcja timeLight® wyświetla na podłogę pod zmywarką status cyklu i czas pozostały do końca programu. Wykonane ze stali szlachetnej panele frontowe są przeważnie proste i eleganckie, a ich niezobowią

zujący, techniczny styl nie koliduje z wystrojem kuchni. Oszczędne, często dotykowe przyciski i dyskretny, ale wyraźny wyświetlacz sprzyjają intuicyjnemu sterowaniu i łatwej pielęgnacji.
Panele modeli w pełni zintegrowanych są równie czytelne i komfortowe w obsłudze, natomiast ten rodzaj zmywarek jest wprost stworzony do bardzo czystych, designerskich wnętrz, w których cały ciąg kuchenny sprowadzony jest do jednorodnej, niczym niezakłóconej formy.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!