Użytkowanie i konserwacja zmywarki

Warunkiem satysfakcji z efektów pracy zmywarki jest jej odpowiednie użytkowanie oraz konserwacja. Postaraliśmy się tak skonfigurować wnętrze, panel kontrolny oraz menu, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną łatwość sterowania i komfort eksploatacji. Przy projektowaniu wnętrza wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim ergonomię. Tradycyjny podział komory zmywarki na dwa kosze został wzbogacony o dodatkowy, trzeci  poziom składowania, nazywany, w zależności od modelu Szu­fla­dą va­rio3 lub vario3 Plus. Służą one więk­szej ela­stycz­no­ści za­ła­dun­ku i zapewniają miej­sce dla rozmaitych sztuć­ców i akcesoriów kuchennych, co pozwala le­piej za­go­spo­da­ro­wać prze­strzeń wnę­trza. Szu­fla­da va­rio3 Plus, z nowymi rozwiązaniami oferuje więcej możliwości. Jej składane elementy usprawniają rozlokowanie większych noży, czy sztućców do sałat, a regulacja wysokości sprzyja łatwemu uzyskaniu miejsca na klasyczne filiżanki i inne niewielkie naczynia. Znacznie pogłębiony został też tylny fragment szuflady – teraz bezproblemowo zmieszczą się tam np.: większe łyżki wazowe, sitka, przeciskarki do ziemniaków, etc. Dzięki dodatkowemu poziomowi, nie ma już potrzeby umieszczania na dole zmywarki ko­sza na sztuć­ce, ma­my więc tam do­dat­ko­we miej­sce dla więk­szej ilo­ści ta­le­rzy (nawet do 14 kom­ple­tów na­czyń). Dwa podstawowe kosze varioFlex pozwalają na dużą swobodę przy zagospodarowaniu wnętrza: w górnym mamy do dyspozycji do dwóch składanych elementów, dwie półki na filiżanki oraz uchwyt do mycia długich noży, zaś w dolnym koszu znajduje się do dwóch składanych elementów. Taka konstrukcja sprzyja bardziej efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni zmywarki. Jeszcze większy komfort i maksymalną elastyczność załadunku zapewniają kosze premium varioFlexPlus. Teraz w dolnym koszu można umieścić aż 12, a w górnym 6 kieliszków do wina. A po złożeniu wszystkich ruchomych elementów uzyskujemy odpowiednio dużą przestrzeń na garnki, patelnie i talerze. Dodatkowym udogodnieniem jest system rackMatic, który pozwala ustawić górny kosz na różnych wysokościach. Po jego obu stronach znajdują się specjalne dźwignie, dzięki którym nawet w pełni załadowany kosz można wygodnie regulować góra – dół.

Istotnym elementem poprawiającym ergonomię i komfort użytkowania jest też wysokie usytuowanie dozownika detergentu oraz system łatwego zamykania drzwi easyLock: wystarczy je tylko lekko przycisnąć, a system easyLock zadba o szczelne domknięcie bez użycia siły.

Nie zapomnieliśmy również o czytelnym odczycie danych oraz logicznym i wygodnym sterowaniu. Zmywarki w pełni automatyczne wyróżniają się panelem z sensorowym sterowaniem touchControl. To idealne rozwiązanie dla wszystkich kuchennych sprzętów – przy programowaniu wystarczy lekkie dotknięcie. Pozbawiona przycisków powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości i cieszy oko prostą elegancją. Wyświetlacz tekstowy podaje na bieżąco wszystkie ważne informacje o pracy zmywarki. Natomiast wiodące modele oferują nowy, kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości, który pozwala obsługiwać zmywarkę w sposób wyjątkowo szybki i intuicyjny dzięki pojawiającym się na ekranie informacjom w postaci ikon i tekstu. Wyświetlacz TFT ma wysoki kontrast, a możliwość odczytu danych pod dowolnym kątem bardzo ułatwia obsługę zmywarki.

Konserwacja i pielęgnacji komory i obudowy zmywarki należy do użytkownika. Jest wiele środków służących tym celom. W handlu dostępne są rekomendowane przez nas preparaty Finish, również za pośrednictwem naszych serwisów można kupić wiele specjalistycznych produktów pielęgnacyjnych. Dla przedłużenia żywotności zmywarki i zachowania idealnej kondycji jej wnętrza, wystarczy raz w miesiącu sprawdzić i oczyścić filtr oraz włączyć cykl czyszczący wnętrze z użyciem płynnego środka Finish, skutecznie rozpuszczającego tłuste osady i wszelkie zalegające w zakamarkach pozostałości. Łatwą pielęgnację obudowy z panelem ze stali zapewniają specjalne środki usuwające zabrudzenia i tworzące warstwę ochronną. Poza tym należy zwracać uwagę na twardość wody i uzupełniać sól – niezależnie od stosowania tabletek all-in-one. Dla lepszych efektów zmywania nie wolno zapominać o wlewaniu płynnego nabłyszczacza do wyznaczonej części dozownika. W ofercie są również dezodoranty odświeżające komorę zmywarki, zapełnioną czekającymi na mycie naczyniami.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!