Wielkość- standardy wymiarów zmywarek

Proponowane przez rynek europejski zmywarki produkowane są w wymiarach dostosowanych do standardów, podyktowanych aktualnymi badaniami nad wzrostem i proporcjami ciała współczesnego człowieka oraz nad weryfikowanym na bieżąco modelem funkcjonowania kuchni. Najistotniejszym aspektem tej wiedzy jest ergonomia, dbająca o zdrowie i wygodę użytkownika urządzeń. Ważne są również warunki eksploatacji zmywarki: jej usytuowanie w architekturze kuchni, ilość miejsca przeznaczona na urządzenie oraz ilość osób, które ma obsłużyć.

Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności, można wyodrębnić 3 różne grupy urządzeń:

1.Zmywarki 60 cm
– modele o szerokości 598 mm, wysokości 815-875 mm i głębokości 550 mm
2. Zmywarki 45 cm
– modele o szerokości 448 mm, wysokości 815-875 mm i głębokości 550 mm
3. Zmywarki modułowe compact
– model o szerokości 595 mm, wysokości 595 mm i głębokości 500 mm

1. Zmywarki 60 cm stanowią lwią część asortymentu produktów z tej dziedziny i są najbardziej popularne wśród Klientów. Nadają się do średnich i większych kuchni i wygodnie obsłużą statystyczną rodzinę. Przeznaczone są generalnie do instalacji pod blatem, a duży zakres regulacji nóżek pozwala na bezproblemowe dostosowanie wysokości urządzenia do konkretnego poziomu powierzchni roboczej.
2. Zmywarki 45 cm to również popularna, liczna grupa, zaprojektowana z myślą o mniejszych pomieszczeniach. Analogicznie do zmywarek 60 cm, węższe modele służą głównie do montażu podblatowego, mają tę samą wysokość i pozwalają na łatwe dopasowanie do ustalonego poziomu blatu.
3. Zmywarki modułowe funkcjonują i prezentują się świetnie w każdej koncepcji zabudowy – nie tylko w domu, ale też w aneksach kuchennych instytucji, czy fabryk. Świetnie obsłużą nowoczesnego, liczącego czas użytkownika.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!