Energooszczędność żarówek w kuchni

Bardzo istotnym czynnikiem w dzisiejszej rzeczywistości jest cena produktu. Podczas analizy wyboru oświetlenia kierujmy się wieloma czynnikami, które mają wpływ na cenę. Policzmy dobrze wszystkie koszty. Nie tylko zakup, ale też eksploatację, gdyż oświetlenia będziemy używać przez kilka a nawet kilkanaście lat. Zróbmy bilans i znajdźmy prawdziwe oszczędności. Stosując profesjonalne oświetlenie na pewno zaoszczędzisz.

Energooszczedność i wydajność

Oszczedność energii elektrycznej ma bezwzględnie bardzo duży wpływ na koszt eksploatacji kuchni. Profesjonalne rozwiązania i systemy gwarantują, iż koszty te będą jak najniższe. Tylko wydajne oświetlenie jest energooszczędne, gdyż zyskujemy maksimum światła z jak najniższej mocy, to nie opis na produkcie (np. 2W) świadczy o tym, iż produkt zużywa mało prądu, ale fakt ile z tego prądu jest światła. Jak długo oświetlenie to będzie skuteczne?

Tylko sprawdzone produkty wysokiej jakości posiadają parametry gwarantujące satysfakcję przez lata (ledy powinny świecic tak samo, jak w dniu zakupu min. 20 000H).

Jednym z doskonałych przykładów potwierdząjacych tezę iż należy dokładnie przeanalizowac wszystkie koszty jest oswietlenie ledowe – jeżeli zakupimy wysokiej jakości oświetlenie ledowe , które będzie posiadało bardzo wysokie parametry należy spodziewać się iż będzie to relatywnie drogie oświetlenie.

Natomiast oświetlenie to zagwarantuje nam, iż przez cały okres używania kuchni:
• zużyjemy 14-krotnie mniej prądu, niż np. w przypadku halogenów
• zaoszczędzimy na uciążliwej wymianie źródeł światła
• przez lata - co najmniej 20 000 godzin będziemy cieszyć się dobrze oświetlonym blatem.

Żywotność oświetlenia – jest cechą i korzyścią – czyli parametrem podstawowym. Precyzyjne porównanie żywotnosci typów oświetlenia jeszcze bardziej pokazuje przepasść technologiczną miedzy produktami wysokiej jakości a powszechnymi standardami.

Używajac oświetlenia przez okres 10 lat (14 600h) co najmniej 5-krotnie wymienimy żarówki w halogenach, poniesiemy koszty ich zakupu i wymiany. Natomiast oświetlenie markowe i certyfikowane z potwierdzonym okresem żywotnosci zaoszczędzi dodatkowych kosztów.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!