Funkcjonalność oświetlenia w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie ważne jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dlatego meble, sprzęt AGD i oświetlenie powinny przede wszystkim spełniać w nim praktyczną rolę. Niezwykle istotnym kryterium jest odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych. Tylko wtedy będą one w pełni funkcjonalne, tj. będą spełniać rolę odpowiednią w zależności od funkcji pomieszczenia. Niektóre miejsca w kuchni wymagają szczególnego oświetlenia. Należą do nich przede wszystkim zlewozmywak i blat, przy których spędzamy dużo czasu przygotowując potrawy i zmywając naczynia. Miejsca te, usytuowane zazwyczaj pod ścianami, muszą być specjalnie doświetlone. W innym przypadku, stojąc na przykład nad kuchenką, będziemy przesłaniać światło główne, a powstały cień będzie przeszkadzał nam w pracy. Na funkcjonalność oświetlenia wpływa nie tylko jego rozmieszczenie, lecz także możliwość jego sterowania. Mowa tutaj o detektorach ruchu, kontroli pilotem czy dostosowanie natężenia światła do intensywności oświetlania słonecznego. Dobre oświetlenie funkcjonalne, nad miejscem, w którym pracujesz, pomaga zapobiegać wypadkom. Dzięki niemu naprawdę widzisz co się dzieje z tymi ostrymi nożami na desce do krojenia.  Jeżeli w Twojej kuchni mieści się także jadalnia, albo blat przy którym jecie śniadania, dobrze jest mieć nad stołem jedna, lub kilka wiszących lamp z regulatorem natężenia. Pozwoli to na jaśniejsze oświetlenie miejsc, w których wykonuje się prace domowe, np. szyje, oraz nastrojowe przyciemnienie na czas posiłków.

Parametry techniczne i użytkowe

Parametry techniczne i użytkowe poprawiają właściwości użytkowe naszej kuchni. Korzystają z zaawansowanych rozwiązań zyskujemy, posiadamy oświetlenie poprawiające komfort używania naszej kuchni. Oświetlenia stosowane przez profesjonalnych producentów, montowane w płycie mebla (bez przewiercania), niezawodne systemy włączania i ściemniania oświetlenia, różne warianty opraw (podłużne i punktowe) dostępne w zakresie jednego typu oświetlenia decydują o walorach użytkowych i estetycznych kuchni.

 

Systemy połączeń - łatwe i uniwersalne

Zapewnia szybkie, estetyczne i bezpieczne połączenie pomiędzy różnymi typami oświetlenia, transformatorami i włącznikami. System jest prosty i uniwersalny - nawet nie wykwalifikowany monter połączy elementy w całość. Oświetlenie ledowe z końcówką mini podłączamy bezpośrednio do prądu – bez transformatora.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!