Elektryczne wspomaganie ruchu

 

Elektryczne wspomaganie ruchu do podnośników frontów górnych to wyjątkowe rozwiązanie do mebli bez uchwytów, które zachwyci użytkowników kuchni. Chcąc otworzyć front wystarczy delikatnie nacisnąć jego powierzchnię. Nawet duże i ciężkie fronty unoszą się tak, jakby siła grawitacji nie istniała. Znikając z obszaru pracy dają użytkownikowi kuchni nieograniczony dostęp do wnętrza szafki i pełną swobodę ruchów. Zamykanie jest równie proste i komfortowe – wystarczy nacisnąć włącznik znajdujący się w boku korpusu, by front zaczął powoli opadać, aż do momentu delikatnego i cichego zamknięcia.

System ten gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania. Proces zamykania jest natychmiast wstrzymywany, gdy w międzyczasie użytkownik ponownie sięgnie dłonią do wnętrza korpusu lub, gdy między front a korpus dostanie się jakiś przedmiot. Istnieje także możliwość zatrzymania ruchu automatycznego otwierania i zamykania frontu w dowolnym momencie. Pomimo zastosowania systemu fronty można otwierać również w standardowy, manualny sposób.

Możliwość synchronizacji jednostek napędu pozwala zastosować ten system wspomagania ruchu w korpusach połączonych wspólnym frontem. Nawet rozwiązania narożne nie są przeszkodą dla zastosowania elektrycznego wspomagania ruchu frontów górnych. Dzięki funkcji „unikania kolizji” jednostki napędu można tak ustawić, by możliwe było otwarcie tylko jednego frontu.

System wspomagania ruchu można stosować do wszystkich typów podnośników: uchylno-składanego, uchylno-nachodzącego, uchylnego i nad korpusem. Dzięki temu pojawiają się nowe możliwości projektowania mebli bez uchwytów z wyjątkowo szerokimi i ciężkimi frontami.

 

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!