Gdzie drzemie dżem? – czyli o nowoczesnej spiżarni

Sezon truskawkowy rozpoczyna okres przygotowywania przetworów. Coraz więcej osób docenia walory zdrowotne samodzielnie przygotowanych konfitur czy soków. Przed laty nasze babcie przechowywały swoje przetwory w spiżarniach. Dziś nie każdy dysponuje tego typu pomieszczeniem. Gdzie zatem szukać rozwiązania?

Zmieniły się nasze kuchenne zwyczaje. Zakupy robimy regularnie, do dyspozycji mamy przestronne lodówki. Klasyczne spiżarnie nie są już tak niezbędne, w wielu mieszkaniach czy domach nie ma po prostu na nie miejsca. Jednak każdy posiada pewien zapas produktów spożywczych.

 

Gdzie przechowywać zatem soki, dżemy  makaron czy cukier w niewielkiej kuchni?

Zapasy to oddzielna strefa w kuchni, która powinna być osobno zaplanowana. Usytuowana niedaleko wejścia i blatu, tak, aby rozpakowywanie zakupów przebiegało łatwo i sprawnie. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wysoka szafa na zapasy z osobno wysuwanymi szufladami.

Czy oby na pewno wszystko się zmieści?

Takie rozwiązanie to istny cud pojemności! Dobrze zaprojektowana szafa pomieści aż 150 kg zapasów – po 30 kg w każdej z pięciu szuflad. Bez żadnych obaw można ją po same brzegi wypełnić rozmaitymi słoikami i butelkami. Dzięki pojedynczo wysuwanym szufladom jej użytkowanie jest bardzo łatwe. Nie trzeba już wysuwać za każdym razem całej zawartości szafy, bowiem każdą z szuflad otwiera się osobno. Pozostałe produkty pozostają w doskonale zacienionych zakamarkach.

A co z porządkiem?

Czy może być coś gorszego, kiedy otwierasz szufladę i widzisz jak z górnej szuflady przelatują na każdą półkę płatki, których dziecko chciało dosięgnąć i uszkodziło opakowanie? Nowoczesne rozwiązania w spiżarni, to przede wszystkim pełne dna szuflad. Skutecznie chronią przed przesypywaniem produktów z ewentualnie uszkodzonego opakowania. Wysokie szuflady wewnętrzne zapewniają większą pojemność i umożliwiają zastosowanie organizacji wewnętrznej. Dzięki temu, w każdej szufladzie zawsze panuje porządek!

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!