Szuflady kuchenne czy szafki kuchenne z drzwiczkami?

Bajka z szuflady

Dawno dawno temu, za siedmioma ścianami, za siedmioma drzwiami była sobie kuchnia. Domownicy czuli się w niej świetnie, była swoistym domowym azylem, gdzie każdy mógł znaleźć swoje miejsce. Czy były w niej szuflady? Otóż nie.

To już inna bajka, do której my Was dzisiaj zachęcamy.

Nowoczesna kuchnia powinna zachwycać swą formą oraz przemyślanym planem, umożliwiającym wygodną pracę. Przedstawiamy kilka pomysłów jak zorganizować swoją przestrzeń kuchenną, aby praca w niej była źródłem przyjemności i niekończącą się bajką.

 

Szuflady czy szafki z drzwiczkami?

Pierwsza, podstawowa zasada kuchennej ergonomii: szuflady zamiast tradycyjnych szafek z półkami. Takie rozwiązanie sprawi, że schylanie i uciążliwe poszukiwania będą należały do przeszłości. W szufladach cała zawartość widoczna jest z góry, do najdalszego narożnika, a dostęp do niej jest zdecydowanie bardziej komfortowy.

Jakie szuflady wybrać?

Gdy zdecydujecie się już państwo na szuflady warto zadbać, by charakteryzowały się one pełnym wysuwem i dużym dopuszczalnym obciążeniem, zamykały cicho i delikatnie. Są one połączeniem najnowszej technologii i nowoczesnego minimalistycznego designu.

Jak pogodzić piękny wygląd kuchni z funkcjonalnością?

Dziś bardzo modne są meble bez uchwytów, o gładkich niczym niezakłóconych frontach. Jednak by były funkcjonalne najlepiej zastosować elektryczne

wspomaganie otwierania. Delikatne naciśnięcie ręką, stopą, biodrem lub kolanem na front wystarczy, by szuflada otworzyła się samoczynnie. Jest to szczególnie praktyczne w przypadku szuflady na sortowniki śmieci, kiedy z zajętymi rękoma chcemy wyrzucić odpady.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!