Dodatkowe oblicze bieli - jak wyposażyć białą kuchnię

Biała kuchnia to najmodniejszy obecnie trend w aranżacji wnętrz. Biel w kuchni to kolor uniwersalny, który daje jednocześnie dużo możliwości. Warto jednak zadbać o  to, aby meble kuchenne nie tylko pięknie wyglądały. Równie ważne jest ich wnętrze i optymalne zaprojektowanie, wykorzystujące każdą, nawet najmniejszą przestrzeń.

Nowoczesne akcesoria to niezbędny element praktycznej i funkcjonalnej kuchni. Trudno dziś sobie wyobrazić organizację kuchennej przestrzeni bez ich obecności. Dzięki nim możemy w pełni wykorzystać każdą przestrzeń, nawet tam gdzie dostęp do tej pory był utrudniony. Odpowiednio dobrane akcesoria umożliwią optymalne dopasowanie szafek do potrzeb użytkowników. A  przede wszystkim ułatwiają codzienną pracę, zapewniają wygodny dostęp i usprawniają przechowywanie.

peka

Szafki zyskają na funkcjonalności, jeśli zaopatrzymy je w wysuwane półki, z matą antypoślizgową i podwyższonymi bokami. Ich kształt pozwala na bezpośredni, łatwy dostęp do zawartości. Dostępne moduły do szafek o szerokości od 300 do 1200 mm. Otwartość systemu umożliwia podgląd zawartości w każdym położeniu półek. Bardzo dobrze sprawdzają się jako wyposażenie szaf wysokich i podblatowych. Można zamontować jako dodatkową półkę nad szufladami czy koszami na śmieci, a także w szafkach nad ekspresem lub piekarnikiem.

peka  peka

Indywidualny styl koszy w linii Libell zachęcił do rozbudowy oferty o półki w kolorze białym. Zaokrąglone kształty na całej powierzchni koszy gwarantują wykorzystanie całej powierzchni. Standardowo półki wyposażone są w matę antypoślizgową w kolorze antracytowym.

Nowa linia półek została wprowadzona w wyciągach przy szerokości od 300 do 600. Dzięki systemowi możliwy jest dostęp do całej zawartości szafki za jednym ruchem ręki. Wyciąg zapewnia dużo miejsca na produkty suche i umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni. Teraz możliwe jest także doposażenie wyciągów w specjalny hamulec, działający podczas otwierania. Dzięki nowej funkcji system obciążony nawet 100 kg produktów spożywczych gładko wysuwa się z szafki, aż do momentu łagodnego zatrzymania przed korpusem.

peka  peka

Rozbudowane o biały kolor zostały również wyciągi kolejnego typu. Cienkie ścianki koszyków, sprawiają że przestrzeń szafek podblatowych jest maksymalnie wykorzystana. Przewidziane one są do szafek o szerokości 150, 200 i 300 mm. Sprawiają, że przestrzeń w szafce jest optymalnie wykorzystana. Dodatkowe podziały chronią butelki i słoik przed przewróceniem. Wyciągi przymocowane są do prawej strony korpusu. Ramy i prowadnice ukryte są pod półkami. W module do szafki o szerokości 150 mm występuje w wersji z półką i wieszakiem na ręczniki.

peka peka

Uzupełnieniem szerokiej oferty akcesoriów poprawiających funkcjonalność są także wkłady do szuflad, dzięki którym wszystkie kuchenne narzędzia znajdą się na swoim miejscu. Pomagają utrzymać porządek oraz efektywnie zagospodarować przestrzeń szuflady. Do białych szuflad idealnie pasuje wkład z  białego, gładkiego tworzywa, z połyskiem. Za pomocą przegródek, możemy dowolnie regulować wielkość komór. Pozwala to na zachowanie przejrzystego układu w  szufladzie.

peka

peka

Praktyczne półki i uchwyty do pomieszczeń gospodarczych pomagają zorganizować przestrzeń w szafie. Pełne dno półek daje możliwość przechowywania przedmiotów o nietypowych wymiarach. Uchwyt na wąż od odkurzacza i haczyki mogą być przewieszane i indywidualnie dostosowane do potrzeb użytkownika.

peka

 

 

 

 

 

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!