Energooszczędność w życiu

Energooszczędność  stała się poniekąd stylem życia.  W trosce o ochronę środowiska i wszystkich istot żyjących na naszej planecie, prowadzenie gospodarstwa domowego, które spełnia wymogi energooszczędności jest powodem do dumy.

Kuchnia jest szczególnym miejscem w domu, w którym możemy wiele zyskać dzięki energooszczędności, pod warunkiem, że wybierzemy  sprzęty dobrej marki. Marka Bosch dzięki ciągłej pracy i badaniom nad technologiami przyjaznymi dla środowiska wychodzi naprzeciw wymaganiom osób, które chcą zachować najwyższą jakość produktów oraz komfort użytkowania przy jednoczesnej oszczędności energii.

Klasa A+++

Klasę A+++ cechuje przede wszystkim oszczędność energii. W tej klasie energooszczędności  np. chłodziarko-zamrażarki i zmywarki zużywają odpowiednio o 40% i o 30% mniej energii oraz zapewniają do 60% oszczędności w porównaniu do innych klas. Każdy klient może rozplanować swój plan oszczędzania dzięki etykietom energetycznym informującym o rocznym zużyciu wody i energii.

Rewolucyjny system suszenia EcoZeolith

Zeolith to naturalny minerał, którego cechuje zdolność pochłaniania wody oraz uwalnianie energii. Bosch postanowił wykorzystać atuty Zeolithu w zmywarkach ActiveWater Eco². Podczas procesu suszenia, kuleczki minerału pochłaniają wilgoć, gromadząc w ten sposób energię, a następnie uwalniają ją w postaci ciepła. Ciepło to suszy naczynia, dzięki czemu zużycie energii jest niższe nawet o 1/3 niż w urządzeniach klasy efektywności energetycznej A.

Napęd EcoSilence Drive

Cicha praca zmywarek i pralek to cecha pożądana wśród tych produktów. Urządzenia z silnikiem EcoSilence Drive pracują bez szczotek, dzięki czemu dochodzi do redukcji tarć, co skutkuje niesamowicie cichym procesem mycia naczyń, a także gwarancją zaoszczędzenia energii i idealnie czystych naczyń.

Pompa ciepła w suszarkach

W suszarkach HomeProfessional Bosch postanowił wykorzystać innowacyjną technologię, jaką są dwuczęściowe pompy ciepła. Działanie pompy polega na odebraniu ciepła z gorącego powietrza, by skroplić wodę, a następnie przepompowaniu tegoż ciepła do drugiej komory. W praktyce oznacza to tak naprawdę „recykling ciepła” i zwiększenie energooszczędności nawet do 60%.

Piekarnik z mikrofalą

Z myślą o najmniejszych nawet detalach Bosch przygotował Linię Kompakt, w której skład wchodzi m.in. zintegrowany z kuchenką mikrofalową piekarnik. Dzięki takiemu połączeniu, możemy zaoszczędzić nawet do 50% energii potrzebnej na pieczenie i zyskujemy aż do 80% więcej czasu podczas przygotowywania potraw w porównaniu do tradycyjnego piekarnika, który możemy wykorzystać na przygotowanie kawy. System SensoFlow w ekspresach do kawy posiada czujniki mierzące temperaturę wody, dzięki czemu jest ona podgrzewana tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a my możemy w minutę mieć idealnie zaparzoną kawę.

Jak widać, oszczędzanie energii wcale nie jest trudne! Czynności, które wykonujemy codziennie, a więc pieczenie, gotowanie, pranie czy przechowywanie jedzenia są niemalże koniecznymi. Często oszczędzanie kojarzy się z poświęceniami, a niepotrzebnie, bo jak się okazuje, jest ona równoznaczne z najlepszą jakością, wysokim komfortem, użytecznością i funkcjonalnością.  

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!