Esencjonalny design – marmur, szkło, stal

Marmur wraca i to w wielkim stylu. Wprawdzie jako materiał kamieniarski jest chłonny i wymaga specjalnej pielęgnacji i troski to posiada inne, niespotykane walory. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma wytrzymałości granitu. Na całym świecie marmur z powodzeniem jest stosowany nie tylko łazienkach, ale również w kuchni. Może być klasyczny, nowoczesny, elegancki, ale  i minimalistyczny. Marmury przedstawiają gamę wyjątkowych struktur. Barwy marmurów są niebywale zróżnicowane i w tym tkwi ich niepowtarzalne piękno. Od odmian śnieżnobiałych, przez szare, niebieskie, żółte, różowe, brązowe do czarnych – żaden inny kamień nie ma do zaoferowania tylu kolorów. Marmur może być ozdobą kuchni – na ścianach, podłodze, ale również w przypadku akcesoriów. Odważmy się używać marmuru i nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Szkło jest obecne w każdym budynku i otacza nas zewsząd. Zastanówmy się nad możliwościami jego zastosowania. Pierwszą i najbardziej naturalną to oczywiście duże, panoramiczne okna. Idealnie sprawdzą się w kuchni, czy w salonie. Również łazienki są dobrym miejscem dla takich okien – w tym wypadku szkło może przybrać mleczną czy też kolorową barwę, bez przezroczystości. Kolejnym pomysłem to wstawienie szklanych drzwi, które nadadzą wnętrzom elegancji i światła. Balustrady to jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie szkła w nowoczesnym domu czy mieszkaniu. Przejdźmy do mebli - stół z hartowanego szkła może być minimalistyczny i prosty, ale i niezwykle fantazyjny. Kolejny pomysł na szkło to przeróżne dodatki i akcesoria: poczynając od najbardziej oczywistych lamp, wazonów, flakonów czy ręcznie malowanych ozdobnych bibelotów. Szkło może być również wykorzystane na fronty szafek i blaty.

Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem metalu przede wszystkim kojarzy się z zimnym, industrialnym lub minimalistycznym stylem. Ten trend od lat inspiruje projektantów do coraz śmielszych eksperymentów. Metal w aranżacji kuchni pojawia się już nie tylko jako metalowe blaty, armatura, zlew, okucia czy akcesoria do gotowania, ale również w postaci całej zabudowy szafek od podłogi aż po sufit. Tak zastosowane metalowe fronty szafek w aranżacji kuchni, wbrew pozorom nie wydają się ciężkie i niefunkcjonalne, a dzięki odbijaniu światła rozjaśniają wnętrze.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!