Głęboka tęsknota za autentycznością i samorealizacją

Głęboka tęsknota za autentycznością i samorealizacją

 

Targi Interzum 2015 wyznaczają kierunki dla meblarstwa na kolejne dwa lata. Szczególnie dużo inspiracji przyniosła ekspozycja producenta papierów dekoracyjnych, a zarazem kreatora dekorów meblowych, firmy Schattdecor.

Dzisiaj konsumenci nie definiują już siebie za pomocą tradycyjnych wskaźników socjoekonomicznych takich jak wiek, płeć, kraj pochodzenia, dochód, ale za pomocą zainteresowań, ideologii, pasji, wyznawanych wartości oraz doświadczeń życiowych. Zachowanie nabywców jest odpowiedzią na potrzebę odzwierciedlenia swojego autentycznego „ja” i samorealizacji. Potrzeby wyrażania osobowości nie da się powstrzymać a droga do samorealizacji jest indywidualną sprawą.

Dzisiaj sposób w jaki ludzie kształtują swoje wnętrza odzwierciedla ich osobowość i zainteresowania w większym stopniu niż kiedykolwiek. Ślepe podążanie za trendami i meblowanie w sposób zgodny z aktualną konwencją to już sprawa przeszłości. Łatwość z jaką różne opinie i pomysły docierają do nas za pośrednictwem internetu otwiera nowe możliwości i pokazuje, że naprawdę możemy być dumni ze swoich indywidualnych preferencji i unikalnych pomysłów.

Czasy standardowych wyborów są już dawno za nami. Konsumenci są obecnie w stanie wybierać produkty, które potrafią w lepszy sposób odzwierciedlać ich osobowość.

Te tendencje zostały przeanalizowane w międzynarodowym zespole firmy Schattdecor i na ich bazie zostały opracowane trzy trendy na sezon 2015/2016.

Cultural SPIRIT

W obecnej dobie globalizacji zanikają typowe granice pomiędzy kulturami. Nowe technologie nie tylko nas jednoczą, ale wymiana kulturowa promuje życzenie jednego wspólnego stylu życia, który jest bardziej ugruntowany i namacalny.

Casual BLACK

Nowy czarny nie jest ani zimny, ani groźny. Matowa powierzchnia lakierów nadaje czerni bardziej przyjemnego charakteru.

Freestyle CLARITY

Czarny i biały są bazą. Jasne dekory drewniane z sosny, dęby czy buku wprowadzają naturalność do przestrzeni życiowej.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!