Innowacyjna kuchnia

Życie to niepowtarzalna przygoda. Każdy dzień to kolejne wyzwania i okazja do nowych odkryć. Intensywność codziennych doznań wyznacza tempo życia i motywuje do działania zawsze i wszędzie: także w domu i w kuchni. Liczy się każda minuta, dlatego tak ważne jest odpowiednie wsparcie, które pozwoli maksymalnie wykorzystać dany czas.

 

Pięknie użyteczna

Kuchnia to miejsce, w którym zaczyna się dzień. To tam powstają plany na najbliższe godziny, ładowane są baterie,  prowadzone są rozmowy. Dlatego tak ważne jest, jak wygląda i w jakie sprzęty jest wyposażona. Co istotne zadaniem sprzętu kuchennego jest także maksymalne ułatwianie nam życia, dopasowanie do naszych potrzeb i poprzez idealne dopasowanie do naszej kuchni, sprawianie nam estetycznej przyjemności. Dbałość o detale jest obecnie stałym kierunkiem w procesie aranżacji wnętrz. To, co istotne z punktu widzenia zarówno architektów jak i osób urządzających swoją kuchnię, to to, by elementy wyposażenia naturalnie wpisywały się w charakter każdego domu, współgrały zarówno z nowoczesnym charakterem danej przestrzeni, jak również były lekkie i nie zaburzały wizualnej harmonii wnętrza.

Jak przyznają projektanci: to, co jest też niezwykle istotne w procesie projektowania to zwrócenie maksymalnej uwagi na kwestie użyteczności. Sprzęt nie może być tylko niezwykle atrakcyjny wizualnie, ale musi być także łatwy w obsłudze. Tak przykładowo, dobrze zaprojektowany panel sterowania umożliwia intuicyjną nawigację z jak najdokładniejszym podglądem na cały zakres funkcji urządzenia. 

 

Upiekło się!

W gotowaniu tak naprawdę nie są ważne umiejętności, liczy się chęć i miłość do jedzenia. Całą resztę, obecnie może ułatwić odpowiedni nowoczesny sprzęt, który pozwoli na odkrywanie radości, jaką niesie ze sobą gotowanie. Rozwija wyobraźnię, pozwala eksperymentować i odkrywać nowe smaki. Dostarcza pozytywnych doznań, którymi możemy dzielić się także z innymi. Sporym ułatwieniem i innowacją, jaka została wprowadzona w niektórych piekarnikach jest system inteligentnych sensorów, które dokładnie analizują sytuację i dobierają najlepsze parametry z gwarancją idealnego rezultatu. Wyzwaniem, jakie współczesny styl życia stawia przed twórcami sprzętu to stworzenie go w ten sposób, by maksymalnie zoptymalizować czas i wyręczyć nas w kuchni. Dzięki temu, zmęczeni po długim dniu w pracy, nie musimy obawiać się, że spędzimy w kuchni długie godziny, tracąc całą przyjemność z gotowania. Jak? Dzięki automatyzacji pieczenia, która upraszcza kuchenne zmagania. Nowoczesne piekarniki mogą być wyposażone w czujniki, które rozpoznają kiedy ciasto jest gotowe lub odpowiadają za kontrolę przygotowania potraw mięsnych, drobiowych czy rybnych.

Każdemu zależy na idealnie czystym piekarniku, niestety wciąż żyjemy w biegu i mamy mało czasu na porządki. W funkcjonalnej kuchni, czas poświęcany na gotowanie jest zoptymalizowany do minimum, a piekarniki potrafią same po sobie posprzątać - dzięki zatumatyzowanemu procesowi samoczyszczenia.

 

Zapracowani smakosze

Czas to pieniądz, ale czas to także chwile spędzone na upragnionym relaksie. Największą bolączką współczesności jest życie w biegu. Jeżeli uda nam się wygospodarować kilka wolnych chwil, chcielibyśmy poświęcić je na chwile dla najbliższych lub swoje hobby. Osoby, które dopiero zaczynają swoją kulinarną przygodę lub nie są miłośnikami gotowania mają często kłopot w kuchennych bojach.  Jak wygrać niełatwą batalię z przygotowywaniem dań i brakiem czasu? Piekarniki z funkcją mikrofali ustalają nowe zasady gotowania i pieczenia. Dodatkowym ułatwieniem jest brak konieczności  wcześniejszego podgrzewania piekarnika do określonej temperatury, gdy produkt może zostać włożony bezpośrednio z zamrażarki. Jak się okazuje w innowacyjnych piekarnikach Lasagne, które wymaga z reguły 40 min w piekarniku, będzie gotowe o połowę szybciej  i do tego będzie równie smaczna. Ucieszą się też miłośnicy słodkości, którzy ulubione ciasto będą mogli wyjąć po upływie pół godziny. Sztuczka technologiczna opiera się w tym przypadku na połączeniu funkcji kuchenki mikrofalowej z konwencjonalnym piekarnikiem. Zapracowani smakosze mogą odetchnąć z ulgą. Apetyczne dania trafią na ich stoły nie tylko szybko, ale też bez wysiłku. Era wielogodzinnych mozolnych przygotowań służących temu, by skosztować ulubioną przekąskę, odchodzi powoli w zapomnienie. Najbardziej cieszy to wszystkich zapracowanych smakoszy.

 

Gotowanie w parze z technologią                       

Każdy kto interesuje się zdrowym gotowaniem, nie może zapomnieć o jednym z ważniejszych sposobów na przygotowanie dania - gotowaniu na parze. Jest to jedna z najstarszych metod stosowanych w kuchni. Odpowiedni sprzęt pozwoli na rozwijanie kulinarnych umiejętności i  tworzenie dań, według technik wykorzystywanych w profesjonalnych restauracjach.  Jeżeli gotować to tylko z nowoczesną technologią, bez zbędnego wysiłku. To możliwe także w piekarniku! Jak? Kiedy jest on wyposażony w różne rodzaje  grzania , w tym gotowanie z parą. Parę wodną można mieszać z gorącym powietrzem. Te i inne cechy całkowicie zmieniają i upraszczają tradycyjną metodę przygotowywania popularnych dań.  Dzięki temu deser creme caramel można przyrządzić bez zastosowania kąpieli wodnej, risotto bez mieszania, a wybrane dania można piec na wszystkich czterech poziomach z wykorzystaniem termoobiegu. W nowoczesnej kuchni odnajdzie się każdy: wytrawny kucharz, początkujący smakosz, a także ten, który lubi zjeść coś smakowitego, bez zbędnego wysiłku. Odpowiedź na ich potrzeby to wyzwanie dla architektów i twórców sprzętu kuchennego.

 

Innowacyjna kuchnia Siemens

Firma Siemens tworzy produkty, które odpowiadają na bieżące potrzeby współczesnego społeczeństwa. Śledzi trendy, analizuje styl życia konsumentów i na tej podstawie tworzy sprzęt, który jest sumą tych elementów. Podczas gdy codzienne życie przyspiesza i staje się coraz bardziej skomplikowane, sprzęty, z których korzystamy, powinny oferować przede wszystkim prostotę użytkowania i funkcjonalność. Ta idea leży u podstaw nowej serii iQ700, która dzięki najnowszym modyfikacjom zbliża się do doskonałości. W jej skład wchodzą: Piekarnik pulseSteam z dodatkiem pary i mikrofalą, Piekarnik z parowarem fullSteam, Parowar, Piekarnik z mikrofalą, piekarniki tradycyjne, piekarnik kompaktowy, piekarnik kompaktowy z funkcją pary, kuchenka mikrofalowa, parowar, ekspres do kawy, szuflady grzewcze, zmywarka, okapy.

 

Więcej informacji na: www.siemens-home.pl

Siemens jest niemiecką marką wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego, ustalając nowe międzynarodowe standardy w zakresie technologii, innowacji i projektowania. Zakres jej produktów obejmuje zarówno urządzenia wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy, służące do gotowania, prania, chłodzenia, mrożenia i zmywania. W ich skład wchodzą również produkty powszechnego użytku, służące głównie do parzenia kawy i odkurzania. Od ponad 165 lat marka Siemens kojarzona jest z wydajnością, innowacyjnością, jakością, niezawodnością i działalnością na skalę światową. Firma Siemens jest również światowym liderem w udoskonalaniu i wytwarzaniu zasobooszczędnego sprzętu gospodarstwa domowego.

 

Jeżeli interesuje Cię zakup kuchni skontaktuj się z projektantem kuchni.

Wyślij zapytanie do projektanta kuchni.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!