Jak funkcjonalnie urządzić jadalnię w przestrzeni kuchennej?

Jadalnia w kuchni

Czy jadalnia jest potrzebna w kuchni?
Szybki i intensywny styl współczesnego życia przyczynia się do kompaktowości i uniwersalności wnętrz mieszkań
Jadalnia połączona z kuchnią staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych domach i mieszkaniach. Przemawia za tym zmiana stylu życia, wysokie ceny zakupu nieruchomości czy wreszcie ergonomiczne meble, które są coraz lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Koncepcja wystroju wnętrz nieustannie się zmienia i ewoluuje w stronę coraz większej wygody domowników. Również jadalnia w kuchni może być urządzona w zdecydowanie bardziej funkcjonalny sposób, który dodatkowo sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu.

Wnętrza mieszkań, w tym także kuchnie muszą dzisiaj pełnić jednocześnie wiele różnych funkcji
Żyjemy coraz szybciej i intensywniej, dlatego potrzebujemy przestrzeni, które pełnią jednocześnie wiele różnych funkcji. Stoły z regulowaną wysokością doskonale sprawdzają się w jadalniach urządzanych w przestrzeni kuchni. Może to być stół na jednej nodze, który montuje się do ściany lub innych mebli. Regulacja wysokości blatu umożliwia ustawienie go na wysokości w zakresie od 655 do 1115 mm i pracę przy stole w pozycji siedzącej lub stojącej. W ciągu kilku sekund możemy łatwo dopasować stół do naszych przyzwyczajeń i rodzaju wykonywanej pracy. Pociągnięcie dźwigni wywołuje ruch w górę lub w dół do wybranej pozycji. Rozwiązanie może służyć także jako barek śniadaniowy w niedużych kuchniach lub być biurkiem dostosowanym do wzrostu dzieci, które potrzebują miejsca na odrabianie lekcji.


Projektowanie_jadalni_w_kuchniRegulowana_wysokosc_blatu      
Wszechstronne zastosowanie to największa zaleta systemów z płynną regulacją wysokości, dlatego można zastosować rozwiązanie o większej powierzchni blatu. Jest to tradycyjny stół na dwóch nogach, a jego wysokość jest regulowana pneumatycznie. Może on z powodzeniem pełnić funkcję dużego stołu w większych kuchniach, również w tych połączonych z salonem.


Stol_jadalniaJadalnia   
Jeśli mamy do dyspozycji kuchnię o bardzo małej przestrzeni, idealnym rozwiązaniem, które zniweluje niedostatki miejsca jest mechanizm blatu wysuwany z szuflady. To system, który umożliwia nam cieszenie się małym, ale sprytnym i wygodnym stolikiem. Gdy stolik nie jest używany, blat pozostaje ukryty za frontem szuflady, który automatycznie opuszcza się w momencie wysuwania blatu, tworząc dodatkową powierzchnię stołu. Pełne wysunięcie dwóch blatów daje powierzchnię o długości 810 mm, co pozwala stworzyć funkcjonalny i całkiem spory stół. Zalety takiego rozwiązania są trudne do przecenienia. Mamy bowiem niemalże pełnoprawny stół, z powodzeniem tworzący jadalnię na minimalnej przestrzeni. Natomiast kiedy nie potrzebujemy blatu, możemy go szybko schować do szuflady.


Opuszczany_blat 
Projektując kuchnię i salon, na pograniczu tych dwóch przestrzeni można zamieścić szafkę służącą do przechowywania zastawy stołowej. Takie rozwiązanie pozwoli nam na optyczne oddzielenie kuchni od salonu. System wysokie dają nam nie tylko doskonały wgląd i szybki dostęp do mieszczących się tam przedmiotów, ale również ogromną przestrzeń do przechowywania.

Szafka_zastawa

Współczesne meble dedykowane do kuchni są elastyczne i ergonomiczne. Tworzone z myślą o wygodzie domowników i pomyślane jako integralna zabudowa strefy kuchni. Stolik, nawet najmniejszy okaże się niezbędny podczas gotowania i wspólnego jedzenia posiłku, który cementuje rodzinne życie w każdym domu, dlatego warto stworzyć jadalnię nawet w niewielkiej kuchni.

Produkty do jadalni - ZOBACZ!

Jeżeli interesuje Cię zakup kuchni skontaktuj się z projektantem kuchni.

Wyślij zapytanie do projektanta kuchni.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!