Kolor roku 2018 wg Instytutu Pantone®

PANTONE 18-3838 TCX Ultra Violet

 Silnie prowokujący i jednocześnie skłaniający do myślenia fioletowy odcień Pantone® Ultra Violet komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerski sposób myślenia, który wskazuje drogę do przyszłości. Kolor roku, jaki ogłasza Instytut Pantone® to coś więcej niż tylko określenie najbardziej modnej barwy w danym sezonie w designie, to również odzwierciedlenie tego, co jest poszukiwane i potrzebne we współczesnym świecie” – tak mówi Laurie Pressman wiceprezes Instytutu Pantone® o tegorocznym wyborze.

W dalszej części oficjalnej informacji o aktualnym kolorze możemy dowiedzieć się między innymi, że Ultra Violet skrywa pewną tajemnicę kosmosu, intryguje do myślenia o tym, co nas czeka, co jeszcze przed nami. Inspiruje i skłania do myślenia abstrakcyjnego, przekraczania granic, do poznawania świata poza naszą percepcją. Odzwierciedleniem takiego abstrakcyjnego myślenia jest bezkres nocnego nieba. Enigmatyczna purpura od zawsze symbolizuje swoistą kontrkulturę, niekonwencjonalność i artystyczną błyskotliwość. Fioletowy był również kolorem bezkompromisowych i wybitnych artystów takich jak np. Jimi Hendrix, David Bowie czy Prince, który z tego koloru uczynił swój znak rozpoznawczy – zatytułowawszy jeden ze swoich ikonicznych utworów właśnie „Purple Rain”.

Ultra Violet to kolor odważny i pełen emocji, uosabia potrzebę eksperymentowania i nonkonformizm, pobudzając jednostki do wyobrażania sobie ich wyjątkowej roli, jaką mają do odegrania oraz przesuwania granic poznawczych. Z całą pewnością nowy kolor roku 2018 jest stworzony dla odważnych indywidualistów. Ultra Violet uosabia mistyczną lub duchową sferę. Kolor kojarzony jest często z praktykami mindfulness (uważności), stosowany w pomieszczeniach do medytacji i miejscach gromadzenia energii, pobudza do twórczego myślenia i komunikacji.

Kolor fioletowy nie gości zbyt często w naszych wnętrzach, jednak z całą pewnością jest wart częstszego stosowania, nie tylko z powodu tegorocznego wyboru Instytutu Pantone® Fiolet to przecież kolor lawendy i bardzo u nas popularnej prowansalskiej stylistyki we wnętrzach. Kuchnia prowansalska nasycona kolorami, zapachami i słońcem to jeden z bardziej ikonicznych symboli południa Francji. Jest to źródło niezgłębionej inspiracji do projektowania, tym bardziej, że Prowansja kojarzy się nam zazwyczaj jako miejsce przepełnione szczęściem i pięknem. Fioletowy będzie się również dobrze komponował w wystrojach gdzie mamy kolory bieli, czerni, szarości czy też metaliczne i połyskliwe srebrne, a nawet złote motywy. Warto również zestawić go z połyskliwymi, chromowanymi elementami i zastosować w stylizacji glamour. Kosze ze szklanymi barierkami połączone z chromowaną stalą to wręcz kwintesencja stylu glamour – taka szafka łączy w sobie zarówno rozmach, jak i błyszczące wykończenia. Dodajmy do tego Ultra Violet i uzyskamy najmodniejszy zestaw na ten rok, który dodatkowo będzie źródłem inspiracji i twórczego myślenia.

 

Jeżeli interesuje Cię zakup kuchni skontaktuj się z projektantem kuchni.

Wyślij zapytanie do projektanta kuchni.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!