Smukłość i lekkość

Zmiana wielkości pomieszczeń, dynamika życia i poczucie, że mniej znaczy więcej zrodziły potrzebę oszczędzania przestrzeni, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Dzięki rozwiązaniom technologicznym znikł problem przechowywania np. muzyki i książek. Wyzwoliło to trend projektowania mebli smukłych i lekkich, co stało się wyzwaniem dla producentów zmuszonych do jego interpretacji i dostosowania się do oczekiwań klientów. Na rynku pojawiają się bardziej przejrzyste, zróżnicowane i optycznie cieńsze produkty. Od luksusowych kuchni i salonów po smukłe drzwi i szafki — przedstawiamy kilka sugestii, które można wykorzystać we własnych projektach.

Smukłe i lekkie aranżacje nie wymagają zastosowania nowych materiałów. Odpowiednie cięcie umożliwia uzyskanie wrażenia cieńszej deski. Na przykład dekor  Sosna Thermo został przycięty pod kątem 45 stopni, aby stworzyć wrażenie mniejszej grubości przy pełnym zachowaniu właściwości użytkowych

 

Fronty ramkowe

Klasyczny wygląd frontów ramkowych można osiągnąć przy odrobinie wiedzy technicznej. Daje to możliwość stworzenia frontów o cechach wizualnychi dotykowych zbliżonych do prawdziwego drewna, a jednak w cenie znacznie bardziej konkurencyjnej niż ceny folii, prawdziwego drewna czy forniru.

Fronty trzyelementowe

Fronty trzyelementowe charakteryzują się jeszcze smuklejszym wyglądem. To rozwiązanie może być zastosowane z dotychczasowymi materiałami, stwarzając nowe możliwości projektowania, a także podniesienia sprzedaży i marży. Wykonanie frontów z tego samego materiału, co materiał szafek w kuchni lub sypialni pozwala uzyskać jednolity wygląd, a w efekcie wyższą wartość estetyczną.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!