Trendy w projektowaniu kuchni 2018

Trend "imperfection" - wyeksponowanie niedoskonałości drewna, czy innych materiałów, z których jest zbudowany mebel.

 

Popularne trendy w projektowaniu kuchni 2018

 
Znane materiały (złoto i miedź) w nowej roli
W modnych trendach dla kuchni 2018 roku widać zastosowanie znanych w kuchni materiałów, które pojawiają się w zupełnie nowej roli. Są to metal (złoto, miedź) – stosowane wcześniej wyłącznie jako dodatki w kuchni - teraz są wyeksponowane jako materiał na fronty kuchenne.  Przykładem takiego rozwiązania są fronty METALLO WFM KUCHNIE, w których powierzchnia wykonana w specjalnej technologii z użyciem naturalnego metalu. Dzięki temu otrzymujemy fronty pokryte metalem, który nadaje kuchni zupełnie nowy wymiar.

 

Front_MetalloFront_metalowy

Czarny kolor na dobre zagościł w kuchni!
Możemy być już pewni, że kolor czarny zagości w kuchni. Szczególnie czarny mat. Będzie coraz bardziej zauważalny w nowoczesnych realizacjach. Warto dodać, że można go także stosować do klasycznych kuchni jako akcent dodający kuchni indywidualnego charakteru. Czarny może być również dodany jako fronty aluminiowe z szybą. Przykładem może być front aluminiowy z oferty WFM KUCHNIE.

czarne_fronty


Mile widziane kontrasty
Dobrze podkreślają, wręcz eksponują walory zastosowanych materiałów. Szczególnie często stosowany przy blatach. Dzięki zastosowaniu zestawienia gruby – cienki uzyskujemy zupełnie nową jakość i podkreślamy wyjątkowy materiał, z którego został zbudowany blat. Blat w tym wypadku oprócz funkcji przestrzeni roboczej pełni ważną funkcję dekoracyjną – ważna jest jego estetyka – ponieważ także wpływa na postrzeganie kuchni jako całości.

kontrasty

Podświetlane witryny
Warto zwrócić uwagę na rolę podświetlanych witryn i otwartych szuflad. Kończy się era wstydliwego „chowania po szufladach i szafkach”. Dziś projektanci zwracają uwagę, że zarówno naczynia jak i zastawa poprzez umiejętne wyeksponowanie może stać się elementem dekoracyjnym w kuchni.

podswietlana_witryna
otwarte_szuflady

 

Blat kompaktowy
Zastosowanie blatów kompaktowych, które mogą być cieńsze niż klasyczne przy zachowaniu wszystkich parametrów jakościowych. Cienki blat pozwala także wizualnie „odchudzić” całą kuchnię. Wpisuje się w trend stosowania lekkich „wizualnie” materiałów. Szczególnie rekomendowane rozwiązanie do minimalistycznych aranżacji kuchni.

blat_kompaktowy

Złote uchwyty
Uchwyty stanowią element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt kuchni i nadaje mu oczekiwanego przez projektanta charakteru. Złote uchwyty dobrze nadają się do tej roli i ich zastosowanie powinno być zauważalne w tym roku.

zlote_uchwyty

Zestawienie czerni z ciepłymi barwami
Zestawienie odpowiednio dobranych frontów powoduje, że projektowana kuchnia zyskuje niepowtarzalny i „świeży” charakter. Jako ciepły kolor można zastosować nie tak oczywiste na pierwszy rzut oka kolory jak przykładowo zieleń o odcieniu oliwkowym.

Zestawienie_czarny_zielony_oliwkowy

Powtarzalność też może być unikalna

Zastosowanie powtarzalnych modułów w kuchni. Tworzenie kuchni w oparciu o zestawienie powtarzalnych modułów tworzy nowoczesną kuchnię. Powtarzalność nie jest zła – może być również wyróżnikiem kuchni. Szczególnie dobrze prezentuje się przy zastosowaniu powtarzalnych frontów o określonej szerokości.


Powtarzalne_moduly
 

Marmur w kuchni
Zastosowanie atrakcyjnych wizualnie, stylizowanych na naturalne materiałów do blatów i całych wysp kuchennych. Marmur, który kojarzy się z ekskluzywnością może być wprowadzany zarówno do kuchni nowoczesnych jak i tradycyjnych dodając im naturalnego i wyjątkowego charakteru.

Marmurowa_wyspa

Otwarta kuchnia
Wyraźny trend związany z tworzeniem przestrzeni typu „open space” bez dodatkowych podziałów na oddzielne pomieszczenia powoduje, że nawet przy małych metrażach można uzyskać wielofunkcyjną dodatkową przestrzeń wykorzystywaną w zależności od potrzeb.


Otwarta_kuchnia
 

Klasyka i nowoczesność
Trend obecny już w aranżacjach kuchni od jakiegoś czasu, który łączy oddzielne konwencje kuchni klasycznych z nowoczesnymi. Powoduje „ożywienie” typowych klasycznych kuchni poprzez wkomponowanie nowoczesnych elementów. Dobrym przykładem jest zestawienie: klasyczny front i nowoczesny uchwyt. Ta stylistyka stanowi propozycję dla osób, które preferują klasykę ale jednocześnie są otwarte na nowości.
 klasyka_nowoczesnosc

 

Produkty odpowiadające opisanym trendom projektowym:

- metalowe fronty,

- czarne fronty aluminiowe,

- blaty kompaktowe,

- złote uchwyty,

- marmur w kuchni.

 

Jeżeli interesuje Cię zakup kuchni skontaktuj się z projektantem kuchni.

Wyślij zapytanie do projektanta kuchni.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!