Wzornictwo

Jednym z najważniejszych wyborów, przed jakich stajemy z zamiarem kupna nowej kuchni jest materiał. Wyboru możemy dokonać spośród m.in.: lite drewno, laminat, folia, lakier, łupek kamienny oraz szkło. Warto wcześniej zastanowić się nad wyborem i poznać główne cechy wymienionych materiałów. 

Trendy wzornicze

Trendy w kuchniach 20015/2016

Trend jest czymś znacznie więcej niż tylko modą. Trend jest barometrem estetycznych preferencji i nastrojów, poczucia piękna. Trend kulturowy to mierzalna zmiana w zachowaniu, które rozwija się wśród populacji osób. W przeciwieństwie do mody, trendy są zazwyczaj trwalsze i wskazują szersze zmiany. Mogą one wynikać z wielu różnych czynników.Wg. badań przeprowadzonych w 2014 roku przez firmę Schattdecor, dostawcę papierów dekoracyjnych do płyt laminowanych, można wymienić 4 kluczowe czynniki napędowe designu, które wpływają na pojawianie się trendów: natura, indywidualizm, upcycling, redukcja.

Kuchnia design

Projektując i aranżując kuchnię chcemy by spełniała ona walory estetyczne. Design kuchni to właśnie jej styl, aranżacja, wygląd.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!