Kuchnia design

Jeśli planujemy naszą wymarzoną kuchnię i uwzględniliśmy wszelkie zasady zapewniające jej funkcjonalność, czas na design kuchni!

 

 Czym jest design w kuchni?

 

Termin ten ogólnie odnosi się ogólnie do przedmiotów użytkowych. Design, w znaczeniu podstawowym, jest wyglądem rzeczy, zaprojektowanej do produkcji wielu egzemplarzy. Z designer wiąże się także pojęcie designerski, będące synonimem przedmiotu modnego, nowatorskiego, wysokiej jakości oraz pojęcie designera, tj. osoby, która przedmiot tworzy.

 

Co mamy na myśli mówiąc o designie kuchni?

 

Projektując i aranżując kuchnię chcemy by spełniała ona walory estetyczne. Design kuchni to właśnie jej styl, aranżacja, wygląd. Designerska kuchnia to taka, która pozwala wykonywać nam codziennie czynności, takie jak choćby gotowanie, ale także taka, w której dobrze się czujemy. Kuchnia to coraz częściej miejsce spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, odpowiedni design pozwala nam na spędzenie tego czasu w przyjemności. 

 

Pamiętajmy, że nie potrzebujemy profesjonalnych designerów by stworzyć designerską kuchnię. Możemy sami wcielić się w ich rolę! Dzięki różnorodności materiałów, a także pomysłów i projektów na kuchenny design dostępnych w gazetach, katalogach czy na portalach poświęconych designowi, możemy sami stworzyć designerską przestrzeń. Wystarczy trochę wyobraźni! Designerskie akcesoria, takie jak naczynia, sztućce czy gadżety służące do przygotowywania posiłków uczynią nasza kuchnię wyjątkową. Designerskie meble nadadzą kuchni oryginalny charakter. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić- wnętrze powinno być nie tylko designerskie, ale i spójne.

 

Design kuchni ma oddawać nasz charakter, gust i temperament. Nie chodzi o to, aby na siłę czynić kuchnię modną czy nowatorską- designerska kuchnia to przede wszystkim taka, która zadowala jej użytkowników.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!