Materiały, z których produkuje się kuchnie

Materiały, z których produkuje się kuchnie 

 

Jednym z najważniejszych wyborów, przed jakich stajemy z zamiarem kupna nowej kuchni jest materiał. Wyboru możemy dokonać spośród m.in.: lite drewno, laminat, folia, lakier, łupek kamienny oraz szkło. Warto wcześniej zastanowić się nad wyborem i poznać główne cechy wymienionych materiałów.

Kuchnie drewniane

Drewno, albo precyzyjnie się wyrażając lite drewno, jest materiałem, który w sposób szczególny reaguje na wilgotność powietrza. Mówimy, że drewno pracuje.

Kuchnie z okleiny modyfikowanej

Okleina modyfikowana -  znana jako fornir restrukturyzowany jest nowym produktem pochodzącym z przetworzenia drewna. Dzięki wysokiej jakości technologii produkcji może spełniać wymagania każdego klienta.

Kuchnie lakierowane

Lakiery - używane są na powierzchni frontów drewnianych lub z okleiny naturalnej w połączeniu z bejcami. Lakierowanie to wygodny i trwały sposób wykończenia powierzchni drewnianych.

Kuchnie z folią PCV

Tworzywa sztuczne są stosowane jako powierzchnia frontów, korpusów lub blatów. Rozróżnia się tworzywa dysplastyczne i termoplastyczne.

Kuchnie z laminatem

Tworzywa sztuczne są stosowane jako powierzchnia frontów, korpusów lub blatów. Rozróżnia się tworzywa dysplastyczne i termoplastyczne. Tworzywem dysplastycznym jest laminat.

Kuchnie z wykorzystaniem szkła

Szkła w kuchni używa się przede wszystkim do wykonywania paneli naściennych. Główną zaletą paneli szklanych jest wygoda w utrzymaniu ich czystości.

Kuchnie z unilamem (HPL)

Laminat HPL jest warstwowym tworzywem termoutwardzalnym, wyprodu­kowanym z kilku lub kilkunastu warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową oraz papieru dekoracyjnego impregnowanego żywi­cą melaminową, z możliwością pokrycia warstwą chroniącą przed wpływem warunków atmosferycznych.

Konglomerat - kuchnie mieszane

Konglomerat to mieszanka minerałów, żywic akrylowych i pigmentów. Konglomerat przypomina z wyglądu kamień, jednak w przeciwieństwie do niego jest ciepły i łatwy do kształtowania, a także lżejszy.

Kuchnie z metalu

Metale wykorzystywane są w kuchni albo ze względów technicznych, jak okuciach, w sprzęcie gospodarstwa domowego lub zlewozmywakach, albo dla podniesienia wizerunku kuchni.  Głównie używane jest aluminium i stal szlachetna. 

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!