Kuchnie z folią PCV

Tworzywa sztuczne są stosowane jako powierzchnia frontów, korpusów lub blatów. Rozróżnia się tworzywa dysplastyczne i termoplastyczne. Tworzywa termoplastyczne, takie jak folia PCV, stosowane są na powierzchnię frontów. Ich przewagą jest możliwość kształtowania powierzchni.

Jest to tworzywo sztuczne służące do powlekania „na ciepło” elementów frontowych mebla wykonanych z płyty MDF. Jej zaletą jest wysoka plastyczność, dzięki czemu łatwo powlekać nią nawet skomplikowane kształty. Jako tworzywo sztuczne gwarantuje powtarzalność wzoru i koloru na wszystkich frontach w kuchni. Ponadto jest łatwa do czyszczenia, odporna na promieniowane UV i uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymuje temperatury do 65 stopni (standard) - nie należy więc w przypadku kuchni z frontami foliowanymi otwierać gorącego piekarnika.

Bazą do produkcji frontów foliowanych powinna być najwyższej jakości płyta MDF, co wpływa na jakość (gładkość) powierzchni frontu, szczególnie ważną w przypadku frontów w połysku.

Lewa strona frontu może być w kolorze korpusu, co znacznie podnosi estetykę wnętrza szafek, takie rozwiązanie proponuje tylko kilku producentów.

Płyta powinna spełniać najwyższe wymagania dotyczące emisji formaldehydu.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!