Kuchnie z laminatem

Tworzywa sztuczne są stosowane jako powierzchnia frontów, korpusów lub blatów. Rozróżnia się tworzywa dysplastyczne i termoplastyczne. Tworzywem dysplastycznym jest laminat. Laminat może być zadrukowany dekorem lub mieć jednorodny kolor. Jest szczególnie przyjazny do czyszczenia, ponieważ ma gładką i zamkniętą powierzchnię.

Laminaty łączą w sobie ponadprzeciętną wytrzymałość i atrakcyjne wzornictwo. Wielowarstwowa struktura i zastosowane materiały gwarantują wysoką jakość powierzchni we wszystkich dekorach.

Laminaty synchroniczne, zwane inaczej laminatami 3d, to nowoczesna generacja laminatów, w której rysunek nadrukowany na wewnętrznej warstwie jest idealnie spasowany ze strukturą wyczuwalną dotykiem na zewnętrznej warstwie.  Takie laminaty, w których optyka równa się haptyce, w sposób idealny imitują materiały pochodzenia naturalnego. Pozwoliło to zmienić strukturę cenową rynku kuchni. Efektowne fronty wyglądające naturalnie, dostępne są teraz w cenie wcześniej niemożliwej do osiągnięcia.

Laminaty stosuje się na fronty meblowe, parapety, drzwi, płyty stolarskie, płyty wnękowe i ścianki boczne mebli. Płyty pokryte laminatem charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie, zadrapania i uderzenia. Cechy te gwarantują długą żywotność – spełniają wysokie wymagania, zwłaszcza w zastosowaniach komercyjnych i produkcji mebli.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!