Kuchnia w stylu High-tech

Kuchnia jest idealną bazą pod stworzenie aranżacji w stylu high-tech. Nie ma przecież w domu pomieszczenia bardziej naszpikowanego technicznymi nowinkami, niż kuchnia.

Styl high-tech to przede wszystkim proste formy i minimalizm. Te dwie cechy idealnie pasują do szafek bez uchwytów, jakie warto zaaranżować w naszej kuchni. Otwierają się one za pomocą jednego dotknięcia dłoni.

Kuchnia staje się sterylnym laboratorium, w którym zastosowano najnowsze technologie i materiały. Dominuje szkło i stal nierdzewna. Metal staje się symbolem nie tylko techniki, ale i higieny. Kuchnia w stylu high-tech to kuchnia przyszłości, wyposażona w roboty i całkowicie skomputeryzowana. Dla stworzenia i podkreślenia jej specyficznego klimatu stosuje się najczęściej chłodną kolorystykę z przewagą bieli i szarości. Bardzo ważnym elementem tego stylu jest światło.

W nowoczesnych stylach nie ma miejsca na bałagan i bibeloty. W związku z tym już na etapie projektu pomyślmy o schowkach i szufladach, w których pochowamy przybory kuchenne. Jeśli coś ma stać na widoku – musi być technologiczna nowinką lub designerskim gadżetem.

Styl ten przypomina klimat nowoczesnego laboratorium lub wnętrz typowo industrialnych. Ważnym elementem jest tutaj specyficzne, czasem wręcz techniczne oświetlenie. Światło kolorowe niebieskie, fioletowe, często jarzeniowe, podkreśla wyrafinowany chłód wnętrza. Najczęściej stosowane materiały to szkło, metal oraz tworzywa sztuczne. Kolorystyka przeważnie nie wykracza poza chłodną paletę barw.

Można powiedzieć, że każda dzisiejsza kuchnia jest nowoczesna. Rozmaite, coraz to bardziej kosmicznie wyglądające sprzęty sprawiają bowiem, że miejsce pierwotnie przeznaczone do przygotowywania posiłków zaczyna przypominać laboratorium naukowca.

Miłośnicy stylu retro nie muszą się jednak obawiać – producenci wychodzą im powiem naprzeciw stylizując odpowiednio swoje kuchenki czy ekspresy do kaw. Ci jednak, którzy preferują nowoczesny minimalizm, szczególnie w kuchni mogą dać się ponieść twórczej inwencji.

 

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!