Systemy bezuchwytowe w kuchni

Dzięki zastosowaniu systemu bezuchwytowego powierzchnie frontów pozostają niezakłócone. Przestrzeń nabiera luksusowej, eleganckiej barwy. Brak detali w postaci uchwytów nadaje dodatkowej tajemniczości.

Dzięki zastosowaniu systemu bezuchwytowego możemy skupić się na subtelnej elegancji, która nie potrzebuje dodatkowej oprawy.

Realizację mebli bez uchwytów umożliwiają następujące rozwiązania:

  • Profile w szczelinach międzyfrontowych
  • Odfrezowanie na krawędzi frontu
  • SERVO-DRIVE
  • TIP-ON

SERVO-DRIVE – elektryczny system wspomagający otwieranie frontów. Znajduje on zastosowanie zarówno w szufladach, jak i szafkach górnych.
System ten sprawia, że szafki otwierają się przez delikatne naciśnięcie powierzchni frontu. Ponadto fronty górne zamykane są automatycznie za pomocą włącznika umieszczonego w boku korpusu. SERVO-DRIVE można zastosować do wszystkich typów frontów szafek górnych: uchylnych, uchylno-składanych, uchylno-nachodzących oraz otwieranych równolegle do korpusu.W przypadku szuflad szafek dolnyc - wystarczy lekko nacisnąć front szuflady biodrem, stopą lub kolanem aby ststem aktywował jej otwarcie. Bez względu na obciążenie i szerokość szuflad - delikatne wspomaganie otwierania pozostaje zawsze takie samo. System elektrycznego wspomagania otwierania do szuflad sprawdza się doskonale w przypadku szuflady na sortowniki odpadów. Dzięki niemu nawet mając mokre czy ubruszone dłonie można bez problemu wyrzucić śmieci nie brudząc przy tym frontów mebli. Oprócz wygody system ten cechuje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Specjalne zabezpieczenia zapobiegają niezamierzonemu otwarciu szuflady.
Do istniejącej już kuchni można zamontować pojedynczy zestaw SERVO-DRIVE uno.

TIP-ON – system mechanicznego wspomagania otwierania do frontów bez uchwytów. Rozwiązanie to jest dostępne do drzwi szafek, szuflad oraz do uchylnych frontów górnych. Dzięki opisywanemu systemowi otwieranie frontów uchylnych bez uchwytów staje się proste i nie wymaga wysiłku - wystarczy delikatnie nacisnąć na front, aby ten uniósł się do góry. Aby zamknąć front szafki wystarczy go lekko docisnąć. O pewne zamknięcie dba magnes znajdujący się w jednostce TIP-ON, który działa na płytkę magnetyczną zamontowaną po wewnętrznej stronie frontu. W przypadku szuflad zasada działania jest identyczna - naciśnięcie frontu powoduje wysunięcie szuflady. Dzięki opcjonalnej synchronizacji funkcję tę można zastosować nawet w szerokich szufladach. Zamykając szufladę wystarczy ją delikatnie popchnąć lub lekko docisnąć. Mechanizm pewnie chytwa szufladę i utrzymuje ją w stanie zamkniętym

Jeśli jesteśmy zwolennikiem prostoty i czystości wizualnej – te rozwiązania są dla nas idealne.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!