Trendy w kuchniach 20015/2016

Trendy w kuchniach 20015/2016 

Trend jest czymś znacznie więcej niż tylko modą. Trend jest barometrem estetycznych preferencji i nastrojów, poczucia piękna. Trend kulturowy to mierzalna zmiana w zachowaniu, które rozwija się wśród populacji osób. W przeciwieństwie do mody, trendy są zazwyczaj trwalsze i wskazują szersze zmiany. Mogą one wynikać z wielu różnych czynników. Wg badań przeprowadzonych w 2014 roku przez firmę Schattdecor, dostawcę papierów dekoracyjnych do płyt laminowanych, można wymienić 4 kluczowe czynniki napędowe designu, które wpływają na pojawianie się trendów:

 

  • natura
  • indywidualizm
  • upcycling
  • redukcja

Kuchnia glamour

Styl glamour ukształtował się na początku XX wieku, stanowił odpowiedź na ascetyczność minimalizmu.

Jaki kolor w kuchni?

Obecnie mocne kolory jednobarwne w kuchni wróciły do łask, ale najczęściej jako akcent, łączony w z innym dekorem, często drewnianym.

Kuchnia wiejska

Aranżacje kuchni w tym stylu znowu stają się popularne. Przedmioty lub meble uznawane kiedyś za jarmarczne, już dawno wróciły do łask wnętrzarskich trendów.

Synteza klasyki i nowoczesności

Synteza klasyki i nowoczesności jest odpowiedzią na wyraźną tendencję przenikania się styli, która jest cechą charakterystyczną europejskiego designu obecnej dekady.

Kuchnia w stylu Vintage

Vintage pozostawia wiele swobody w doborze tkanin, materiałów i dodatków. Im więcej wzorów pojawi się na nich, tym wnętrze będzie ciekawsze.

Kuchnia w stylu Loft / Industry

Loft (ang. poddasze, strych) – mieszkanie urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach. W loftach rozróżniane są wersje hard i soft.

Biała kuchnia

Biel to najbardziej neutralny kolor. Kojarzony z niewinnością i czystością. Zestawiany jest właściwie ze wszystkimi innymi  kolorami świetnie się z nimi komponując.

Natura w kuchni

Natura daje nam energię po ciężkim, zabieganym dniu pracy. Ludzie tęsknią za relaksem w czasie wolnym na łonie natury. Ochrona walorów naturalnych zyskuje na znaczeniu.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!