Kuchnia w stylu Loft / Industry

Loft (ang. poddasze, strych) – mieszkanie urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach. W loftach rozróżniane są wersje hard i soft.  Hard lofty to kompleksy mieszkalne powstające w już istniejących poprzemysłowych budynkach (stare magazyny, fabryki, spichlerze, huty czy browary). Charakteryzują się dużymi otwartymi przestrzeniami, surowymi wnętrzami z przewagą szkła, stali i kamienia, wysokimi sufitami, wielkimi oknami czy fabrycznym oświetleniem. Natomiast w miejscach, gdzie takich budynków brak, deweloperzy stawiają tak zwane soft lofty - kompleksy mieszkalne budowane od podstaw, które swoją formą nawiązują do stylu przemysłowego.

Tradycyjne formy rzemiosła i sztuki przeżywają swój renesans. Nowy design szuka inspiracji w warsztatach, budynkach przemysłowych, starych halach. W centrum znalazła się estetyka rzeczy przemysłowych, jednakże została ona uszlachetniona. Nowocześnie interpretowane rzemiosło przenosi nas do wnętrz gdzie królują stal, żelazo czy żeliwo. Surowe i prymitywne. Wyjątkowe, charyzmatyczne, pełne indywidualnych odcieni i barw.

Industrial heritage to kompilacja tradycji, rzemiosła i nowoczesności.
Przemysłowy charakter nadaje w tym trendzie nowoczesna architektura a domową atmosferę uzyskuje się poprzez zestawienie starych mebli z ciekawymi bibelotami i powierzchniami  used look.

Nowością jest fakt, iż tendencja ta nie bazuje już tylko na połączeniu elementów nadgryzionych zębem czasu i surowych struktur, lecz na zmiksowaniu nowoczesnych materiałów  i technik obróbki. I tak aranżuje się ze sobą stoły warsztatowe z nieobrobionego drewna  i szlachetne akcesoria ze szczotkowanej stali.

W trendzie tym dominują dynamiczne powierzchnie z nieregularnymi  strukturami. Wzory mają charakter vintage i optykę zużytego materiału. Powstają przy użyciu technik kreatywnych, które nadają im charakteru rzemieślniczego. Reprodukcje dębów, jesionów i wyrazistych kamieni wpisują się doskonale w ten trend. Dominują ciemne  drewna w połączeniu z metalicznymi odcieniami żelaza czy miedzi.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!