Natura w kuchni

Natura daje nam energię po ciężkim, zabieganym dniu pracy. Ludzie tęsknią za relaksem w czasie wolnym na łonie natury. Ochrona walorów naturalnych zyskuje na znaczeniu.

Współczesne wzornictwo potrzebuje naturalnych akcentów. W dekoracji wnętrz trend w kierunku naturalności zajmuje ważne miejsce. W rezultacie po raz kolejny wzrasta zainteresowanie dekorami drewnianymi. W szczególności popularne są dekory wyglądające autentycznie – nawet jeżeli jest to materiał drukowany, powinien wyglądać jak wzięty z natury i w dotyku naśladować naturę.

Z naturą związany jest autentyzm, którego najbardziej charakterystycznymi cechami są nacisk na naturalność, indywidualność i charakter. W wizerunek autentycznego stylu wpisują się wyraźne rysunki drewna z widocznie zaznaczonymi kwiatami, biegnącymi w poprzek promieniami. Ślady po obróbce akceptują linie drewna. Maszyna obrabia drewno inaczej niż człowiek. Pokazywanie śladów obróbki drewna jest coraz bardziej popularne.

Drzewa z natury wyróżniają się niedoskonałościami takimi jak sęki i pęknięcia, będącymi skutkiem działania sił natury podczas wichur i mrozów. Opowiadają historie o pogodzie i rozwoju. Trend ukazujący autentyczność czyni te niedoskonałości i ślady obróbki drewna szlachetnymi.

Królującym gatunkiem drewna w designie mebli kuchennych jest dąb. Designerzy wieszczą również gigantyczny powrót orzecha. Modne są również jesiony. Rozwój technologii wprowadził na fronty kuchenne laminat synchroniczny, czyli taki w którym to co widzimy, możemy również poczuć pod palcami. Taki materiał w sposób doskonały odwzorowuje naturę i pozwala zastosować trend „natura” w segmentach rynku, dla których był niedostępny.

Fornir kamienny z naturalnego łupka to kolejna nowa technologia, która pozwala rozwijać się temu trendowi.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!