Synteza klasyki i nowoczesności

Na początku XXI wieku granice styli właściwie zupełnie się zacierają. Do wnętrz stonowanej klasyki wchodzą nie tylko nowoczesne bryły, ale także materiały i kolory do tej pory nieobecne w tradycyjnych wnętrzach. Do wnętrz nowoczesnych natomiast zawitały detale obecne dotychczas wyłącznie we wnętrzach w stylu retro jak pilastry czy rzeźbione ornamenty.

Wszystko wykonane z najlepszej jakości materiałów, tworzące ponadczasowe wnętrza, które stanowią niezwykle istotne części składowe naszego życia.

Synteza klasyki i nowoczesności jest odpowiedzią na wyraźną tendencję przenikania się styli, która jest cechą charakterystyczną europejskiego designu obecnej dekady. Obecnie coraz  trudniej  jest wyróżnić kuchnie typowo nowoczesne i czysto klasyczne. Elementy klasyczne przenikają się z nowoczesnymi – klasyczne materiały czy kształty z nowoczesnymi kolorami czy dodatkami. Często mówimy o nowoczesnej klasyce. Aktualne trendy wskazują na dość dużą dowolność w łączeniu styli, aczkolwiek złotą zasadą jest zachowanie umiaru i tendencja raczej do minimalizmu.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!