Co wpływa na trendy wzornicze w kuchni?

Natura – zdrowie i dobre samopoczucie to coraz bardziej cenione wartości. Pojęcia te łączą się z naturą i odzwierciedlają dominujące podejście do życia. Warzywa z własnego ogródka czy działka to wybór stylu życia, ale i luksus. „City farming” na działkach i tarasach wieżowców wyraża tęsknotę za zwolnieniem tempa życia oraz za tym, co pierwotne. Naturalne materiały i elementy stylu vintage są coraz bardziej zauważalne dzięki coraz większej popularności tego trendu.

 

Indywidualizm – podczas gdy bycie takim samym jak inni staje się coraz mniej atrakcyjne dla konsumentów, ‘bycie sobą’ ze wszystkimi zaletami i niedostatkami jest bardzo modne. Konsumenci chcą kreować własny styl, decydując o zestawieniach materiałowych i kolorystycznych w produktach, które wybierają. W świecie wyposażenia wnętrz różne połączenia kolorystyczne często oznaczają kontrasty: purystyczne elementy obok tych tradycyjnych i nowoczesne obok naturalnych.

 

Surowość – wraz z tęsknotą za oryginalnością i niepowtarzalnością, puryzm wyznacza charakter designu: nowoczesność, linearność i biel odzwierciedlają wyrazistość i bezpośredniość. Ekskluzywne wyspy kuchenne bez widocznych uchwytów są przykładem trendu, który maksymalnie ogranicza dodatki. Pod względem kolorów nadal dominuje biel, jednak obok chłodnego, surowego jej odcienia, pojawiają się również cieplejsze warianty przypominające naturalnie bielona bawełnę.

 

Zrównoważona gospodarka – natura trafia w design. Specjaliści od trendów połączyli technologię i ekologię, nazywając je ‘Greenomics’ lub ‘Sustanovation’ (zrównoważona innowacja). Ekologia stała się podstawą nowego stylu życia.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!