Jaki kierunek będzie najlepszy przy projektowaniu kuchni?

Zmiana istniejącej lub stworzenie zupełnie nowej kuchni to wyzwanie dla każdego. Zazwyczaj zaczynamy od kartki papieru i miarki, szukamy inspiracji i próbujemy poskładać poszczególne elementy w harmonijną całość. Zanim jednak zabierzemy się za remont, zastanówmy się nad pojektem kuchni. Mamy kilka opcji do wyboru:

  • pierwsza z nich to poprostu samodzielne wykonanie projektu kuchni. W tym przypadku jednak musimy dokładnie wiedzieć czego chcemy. Dotyczy to zarówno funkcjonalności, jak i materiałów czy kolorystyki, a także budżetu, którym dysponujemy. Osoby, które lubią urządzać wnętrza w swoim domu, czują się w tym pewnie i zgłębiają wiedzę w tej dziedzinie – podołają takiemu wyzwaniu. Wtedy wystarczy szkic, czy zarys pomysłu, aby go wdrożyć w życie. Tutaj zdecydowanie potrzebna nam będzie wyobraźnia. Jeśli natomiast nie potrafimy "uchwycić" w myślach projektowanej przestrzeni i rozmaitych w niej połączeń, możemy wspomóc się dostępnymi narzędziami;
  • w drugiej opcji z pomocą przychodzi nam darmowy program do projektowania wnętrz online – Power NET+. Jest to doskonała alternatywa w przypadku, gdy mamy problem z wyobrażeniem sobie naszej kuchni. Power Net+ jest łatwym, dostępnym i bezpłatnym narzędziem, w którym możemy stworzyć naszą kuchnię i nadać jej dowolne kolory. Do kuchni możemy dopasować otoczenie, czyli ściany, podłogę, oświetlenie. Cały proces jest prosty i szybki, a my zyskujemy komfort „podglądu" naszej kuchni w 3D i możliwość jej modyfikacji. Zaprojektowanie kuchi w Power Net+ będzie trwało na pewno krócej, niż walka z naszą wyobraźnią i naszymi myślami;
  • trzecia opcja to skorzystanie z usług profesjonalistów. Możemy wybrać projektanta lub studio kuchenne i jemu powierzyć naszą kuchnię. Dobrego fachowca wystarczy obdarzyć zaufaniem. Zawodowcy znają rynek i jego możliwości. Poprawnie zaprojektują kuchnię, jeśli nie mamy pomysłu, doświadczenia czy zwyczajnie czasu. Pomogą nam również nasze pomysły i oczekiwania przenieść do rzeczywistości. Pokierują projektem tak, aby w naszej kuchni pracowało nam się lepiej. Warunek jest jeden. Marka naszego profesjonalisty powinna być sprawdzona.

Powyższe przykłady pokazują, że możliwości mamy wiele. Dlatego, przed przystąpieniem do projektowania kuchni, warto zastanowić się, który kierunek wybrać. Czy czujemy się na siłach, żeby samemu zgłębiać rynek kuchenny i oferty producentów? Czy też w swoich działaniach nie lepiej jednak wspomóc się narzędziem do projektowania wnętrz? A może, mimo wszystko zdać się na projektanta wnętrz, fachowca, którego wiedza i doświadczenie pozwoli nam mieć nadzieję, że wymarzona kuchnia będzie zaprojektowana w sposób przemyślany i funkcjonalny? Odpowiedź na te pytania z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji, w którym kierunku pójść.

 

mgr inż. arch. Elżbieta Jacuńska

 

Projekt i wizualizacja wykonana w programie Power NET+

 

A przy okazji zobacz jak szybko projektuje się w Power NET+ :

 

Projekty i wizualizacje wykonane w programie CAD Kuchnie z Renderem PRO oraz Power NET+

(producent programu - firma CAD Projekt K&A).

Dowiedz się więcej o programie na stronie producenta – firmy CAD Projekt K&A.

Zapisz się do naszego
Newslettera i badź
zawsze na bieżąco!