Montaż kuchni
Prace, które wchodzić powinny w skład całego montażu to:-
- Rozpakowanie zakupionych mebli i urządzeń.
- Ustawienie szafek dolnych, zawieszenie szafek górnych.
- Wypoziomowanie i skręcenie szafek, zamontowanie wszystkich elementów (szuflad, koszy itp.).
- Montaż blatów, paneli naściennych.
- Wykonanie wycięć w blatach, umożliwiających ich montaż (w przypadku konieczności dopasowania płyt do kształtów i występów ściany lub instalacji).
- Wycięcie otworów pod płytę do gotowania, zlewozmywak, baterię oraz ich właściwe osadzenie.
- Zamontowanie w meblach wbudowanych urządzeń chłodniczych, piekarnika, płyty do gotowania, zmywarki, pochłaniacza, tylko w przypadku gdy wyposażenie to jest przedmiotem umowy.
- Wycięcia w ścianach tylnych szafek, umożliwiające dostęp do przyłączy wodnych, kanalizacyjnych i gniazd elektrycznych zgodnie z życzeniem klienta.
- Podłączenie urządzeń elektrycznych, posiadających fabryczne przyłącza z wtyczką do gotowej instalacji (zmywarka, chłodziarko-zamrażarka, pochłaniacz) oraz podłączenie urządzeń hydraulicznych i gazowych do gotowej do podłączenia instalacji, tylko w przypadku gdy wyposażenie to jest przedmiotem umowy. Pamiętać należy, że podłączenie urządzeń gazowych nie zwalnia z obowiązku dokonania odbioru podłączenia przez osobę z uprawnieniami.
- Zamontowanie i podłączenie urządzeń zakupionych poza salonem sprzedaży możliwe jest za dodatkową opłatą.
- Zamontowanie oświetlenia, listew przyściennych, listew cokołowych, maskujących i relingów oraz innych akcesoriów będących wyposażeniem szafek lub wypełnieniem zabudowy.
- Regulacja okuć.
- Sprawdzenie montażu.
- Posprzątanie po montażu. Decyzja, co zrobić z opakowaniami po meblach i sprzęcie, pozostaje w gestii klienta, ponieważ ich utylizacja nie leży w zakresie usługi montażu.
- Odbiór montażu (wtedy ze spokojem należy dokładnie obejrzeć pracę ekipy montażowej) zakończony podpisaniem „Protokołu odbioru”, który jest równoznaczny z akceptacją jakości wykonanej usługi.